Paris'te Terör Saldırısıİntihar, bombalı saldırı ve rehine alma olayları olarak gerçekleşen saldırılarda ölü sayısı 132..

Saldırıları IŞİD (DAESH, DAEŞ, ISIS) örgütü üstlendi..


 Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 22:00 sıralarında 7 ayrı yerde eş zamanlı meydana gelen patlama, silahla tarama ve canlı bomba saldırılarında 132 kişi öldü, 97'si ağır 352 kişi yaralandı. Ölenlerin çoğunluğunun, bir konser salonunda rehin alınanlardı. 7'si canlı 8 teröristin öldürüldüğü ve 4 polisin de yaşamını yitirdiği açıklandı.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra en kanlı saldırısını yaşayan  Fransa'da sınırlar kapatıldı ve 3 gün yas ilan edildi. Schengen vizeleri iptal edildi. Olağanüstü hal ilan edildi. 10 bin polis, 1500 asker görevde. Halkın sokağa çıkmaması duyurusu yapıldı.
Metrolarda seferler durduruldu. Pazar yerleri kapatıldı. Kalabalık olabilecek her yerde etkinlikler, konserler ve geziler iptal edildi.

Şehre yapılan uçuşlara ara verldi. Okullar ve üniversiteler 14 Kasım'da açılmayacak. Olay, Avrupa tarihinin en büyük saldırısı ve Fransa'nın "11 EYLÜL"ü olarak da adlandırılıyor.