Karikatürüm OkullardaTrabzon'da okulların salon, kantin, derslik ve yemekhanelerinde 'Sağlıklı Beslenme' konulu eserim yerini aldı..

Geçtiğimiz yıl Mizah Sanatı Derneği (MizahDer) 'nin sergisinde bir karikatürüm; Trabzon Valisi Sayın Dr. Recep KIZILCIK'ın önerisi ile Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı il ve ilçe okullarında eğitim ve bilgilendirme amaçlı kalıcı olarak  sergilenmesine karar verilmişti. 

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından standard hale getirilen söz konusu karikatürüm, (50cm x 70cm) boyutlarında çoğaltılarak Trabzon'un merkezinde ve ilçelerinde bulunan bütün okulların salon, derslik, yemekhane ve kantinlerinde kalıcı olarak sergilenmeye başladı.

İlk Okul ve Liselerde öğrencilerin görebileceği yerlere asılan karikatürüme yüklenen görev'Fast Food' türü beslenmenin 'obezite'ye yol açacabileceği, bu nedenle de 'sağlıklı beslenme'nin ne kadar önemli olduğuna dikkati çekmektir. 

Eser üreten kişi için, böylesi bir gelişme gurur verici bir durum. Yeri gelmişken belirtmeliyim ki, karikatürümü bütün bu gelişmelerden bağımsız olarak düşünüp çizmiştim. Bir de, adı geçen kişi veya kurumlarla herhangi bir ücret karşılığı olmaksızın, karşılıklı iyi niyetle ve toplum yararına bir etkinlik olması nedeniyle gerçekleştirilmiştir. 

Böylesi anlamlı bir konuda emeği geçen Trabzon Valisi Sayın Dr. Recep KIZILCIK'a,  Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Tamer KIRBAÇ'a, Mizah Sanatı Derneği'ne, Sayın Adnan TAÇ'a ve okullarda karikatürüme ilgi gösterip fotograf çektiren öğrenci ve öğretmen dostlarıma çok teşekkür ediyorum. (Muammer KOTBAŞ)

OKULLARDAN BAZILARI:
02- Aliye AŞURBAYLI Ana Okulu
04- Cumhuriyet İlköğretim Okulu
08- Kaledibi İlköğretim Okulu
09- Kanuni İlköğretim Okulu
11- MEM Yemekhane
14- Ticaret Meslek Lisesi
15- 24 Şubat Orta Okulu 

(Konu ile ilgili önceki haber için):
http://kotbasartcolors.blogspot.com/2013/01/karikaturumun-yuklendigi-misyon.html#moreAli Kemal AKTÜRK İlk Okulu

Aliye AŞURBAYLI Ana Okulu

Aliye AŞURBAYLI Ana Okulu

Bener CORDAN Orta Okulu

Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Dumlupınar İlköğretim Okulu

Fatih Sultan Mehmet Lisesi

İMKB Kız Teknik Lisesi

Kaledibi İlköğretim Okulu

Kanuni İlköğretim Okulu

Kanuni Anadolu Lisesi

MEM Yemekhane

Osman ALTINTAŞ Orta Okul

Temel Yaşar ÇORUH İlk Okulu

Ticaret Meslek Lisesi

Ticaret Meslek Lisesi

24 Şubat Orta Okulu

Okullarda eğitim amaçlı yer alan karikatürüm.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce  
bana gönderilen konuya ilişkin resmi yazı.