Brezilya'da Basın Karikatürleri Sergisi

Brezilya'nın Porto Alegre kentinde düzenlenen karikatür yarışmasının sergisi açılıyor..

'Mart 2011- Ocak 2012' tarihleri arasında herhangi bir yayın organında (Gazete, Dergi) yayınlanmış olan Kitap Kapağı İllüstrasyonları ile Karikatür tarzındaki çalışmaların değerlendirildiği yarışmanın sergilenecek eserleri belirlendi.

Bu yıl 20.si düzenlenen, "Uluslararası Basın Karikatürleri" yarışmasının sergisi, Brezilya'nın Porto Alegre kentinde 23 Mart 2012, Cuma günü açılıyor.


'20. Uluslararası Basın Karikatürleri' sergisinde Çin, Türkiye, Almanya, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin çizerlerinin seçilen 120 eseri yeralacak. Porto Alegre Belediyesi'nin katkılarıyla 'Basın İçin Çizim Fuarı'nda açılacak sergide Türkiye'den sadece Muammer KOTBAŞ'ın 'Happy Dispatch' (Harakiri) adlı eseri yer alıyor.  Sergi 06 Mayıs 2012 tarihine kadar açık kalacak.

KOTBAŞ'ın, bu söz konusu karikatürü, bir süre önce Trabzon Kuzey Ekspres Gazetesi'nde yayımlanmış ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin '2011-Yılın Başarılı Gazetecileri' yarışmasının karikatür branşındaki 'Başarı' ödülünü almıştı.
http://www2.portoalegre.rs.gov.br/smc/