'AŞK’ın Başkenti Amasya' 5.Ulusal Karikatür Yarışması İkincilik Ödülü..


Amasya Belediyesi bu yıl 5.sini düzenlediği karikatür yarışmasıyla karikatür sanatına katkı sağlamakla birlikte, şehrimizin gerek yurt içi gerek yurt dışında farklı sanat dallarıyla tanıtımını sağlamaya devam ediyor..

Ferhat ile Şirin’in dillere destan aşklarının yaşandığı bu şehirde, geçtiğimiz aylarda hizmete giren ve Ferhat ile Şirin’in yanı sıra Kerem ile Aslı, Romeo ile Juliet, Leyla ile Mecnun, Mimar Sinan ile Mihri mah Sultan gibi dünyaya nam salmış aşkların anlatıldığı Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesinden esinlenerek; hem şehrimizin tanıtımı hem de dünya da ilk olma özelliği taşıyan müzemizin tanıtımında, karikatür sanatının hızlı ve net mesajlar veren çizgi dilinin daha etkili olacağını düşünerek  'AŞK’ın Başkenti Amasya' konulu 5. Ulusal Karikatür Yarışması düzenlenmiştir.

Her geçen yıl katılımcı ve eser sayısının arttığı yarışmamızda bu yıl 161 sanatçı birbirinden güzel 281 eseriyle yarışmıştır. 03 Mayıs 2014 Cumartesi günü İzmir’de yapılan jüri değerlendirme toplantısıyla yarışmamız sonuçlanmıştır.

Sonuçlar ise şöyle…
1.lik Ödülü: Cemalettin GÜZELOĞLU - İzmir
2.lik Ödülü: Muammer KOTBAŞ -Ankara
3.lük Ödülü: Selim TANRISEVEN – İstanbul
Mansiyon Ödülü: Hüseyin TANYERİ – Ankara
Mansiyon Ödülü: Halit KURTULMUŞ – Bursa

18 YAŞ ALTI MANSİYON ÖDÜLLERİ
1.Mansiyon: Emre Yiğit SÖNMEZ
2.Mansiyon: Büşra ESEN
3.Mansiyon: Rümeysa Gül TUNÇ

-->(Ödül Kazananlar/Amasya Belediyesi)
-->(Ödül Kazananlar/CartoonColors)
-->(Website/Amasya Belediyesi)
-->(Müze Tanıtım/YouTube)