Bursa KalDer Karikatür Yarışması SonuçlandıKalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen 'KalDer Bursa Ulusal Karikatür Yarışması' sonuçlandı. 
Gönderdiğim üç karikatürden bir tanesi 'Mansiyon' ödülü kazandı..

 'Yolculuk Nereye?' konulu karikatür yarışmasına  208 adet eser gönderildi. Jürinin yaptığı ilk toplantı sonrası ön elemeyi 112 karikatür geçti ve finale kaldı. Daha sonra bu final eserleri; web sitesinde yayınlanarak benzer ya da kopya için yaklaşık iki (2) haftalık itiraz süresi tanındı. Süre sonunda gelen itirazlar değerlendirilip 18 eserin elenmesi gerçekleşti. Böylece son finale kalan 98 eser, ödül için jürinin önüne geldi.

Yapılan değerlendirme sonucunda yarışmanın birinciliğini Ali BULCA ve Serpil KAR'ın karikatürleri paylaştı.

Ben önce iki adet karikatür göndermiştim.Fakat yarışmaya katılım  tarihi uzatılınca üçüncü çizim hakkımı da kullanarak 1 eser daha gönderdim. İşte o son gönderdiğim karikatür 'Mansiyon' ödülü kazanarak kariyerimde toplamda 52. ödülümü de getirmiş oldu.

Ödül alan ve seçilen karikatürler, 18-19 Nisan 2014 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşecek olan 12. Kalite ve Başarı Sempozyumu kapsamında sergilenecek. Sergi daha sonra farklı  platformlarda karikatür sanatına ilgi duyanlarla buluşturulacak.

Ödül Kazananlar;
1. Ali BULCA
1. Serpil KAR
2. Musa GÜMÜŞ
3. Mehmet ZEBER

Mansiyonlar;
İsmail SERT
Muammer KOTBAŞ
Murat YILMAZ

Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü;
Emrah ARIKAN

Kaynak-1:
http://www.cartooncolors.blogspot.com.tr/2014/02/1-kalder-odulleri-belirlendi.html
Kaynak-2:
https://www.facebook.com/murekkeptanitim
Kaynak-3:
http://kalder.org/kalderhakkinda.aspx?id=310