Trabzon Sanat Tiyatrosu 20 Yıl Kitabı Hazırlanıyor

'Aksaraylı Halil'
(Batakhane Güzeli-1998)
Trabzon'da 1993 yılında kurulan 'Trabzon Sanat Tiyatrosu' (TST)20. yılını kutlamayahazırlanıyor. 2013 yılında yapılacak kutlamalarda tiyatronun 20 yılını özetleyen belge niteliğinde bir '20. Yıl' kitabı şimdiden hazırlanmaya başlandı.

Bu kitapta benim de çizgilerim yer alacak. 1995 yılında benim de rol aldığım, Oktay ARAYICI'nın 'Nafile Dünya' (Tam adı: 'Seferi Ramazan Bey'in Nafile Dünyası') adlı oyun ile, Erman CANATAN'ın 'Batakhane Güzeli' (1998) adlı oyunlarındaki karakter
tiplemelerinin kostümlü çizimlerini hazırladım. Bu çizimlerle (30 adet) birlikte benim biyografime de kitapta yer verilecek.

Trabzon Sanat Tiyatrosu 1993 yılında Necati ZENGİN ve Warlam Lali NIKOLADZE (Gürcistan) tarafından Trabzon'da kurulmuş ve oıyuncularını yine Trabzon'da yaşayan gönüllü kişilerden seçmektedir. 

Günümüze kadar onlarca oyun sahnelemiş olan Trabzon Sanat Tiyatrosu, Kültür Bakanlığı'nın her yıl amatör tiyatrolara verdiği paydan destek almayı başaran Anadolu'daki ender ve önemli tiyatrolardan biridir. TST daha önce de 10. yılında (2003) yine bir kitap çıkarmış ve o kitapta da benim karikatür ve çizimlerim yer almıştı.

"Nafile Dünya"-1995
(Afiş-Broşür
W.L. NIKOLADZE & 
Muammer KOTBAŞ)


'Batakhane Güzeli'-1998 
(Afiş-Broşür: Murat & Muammer KOTBAŞ)


Trabzon Sanat Tiyatrosu, 
10 Yıl kitabı-(2003)