'Gan Davası' Kısa FilmiTamer KÜÇÜK; yine senaryosunu yazdığı ve oyuncu olarak yer aldığı 'GAN DAVASI' adlı bir kısa filmle çıkıyor karşımıza..

Karikatür çalışmaları yanında, tiyatro ile senaryo yazarlığı da yapan ve yaşamını Trabzon'da sürdürmekte olan Tamer KÜÇÜK; yine senaryosunu yazdığı ve oyuncu olarak yer aldığı 'GAN DAVASI' adlı bir kısa filmle çıkıyor karşımıza. 

11.02.2012
2011 yılında Trabzon'da tamamlanan çekimler sonrası, montajı ve diğer teknik detayları halledilen 'GAN DAVASI' kısa filminin ilk gösterimi 09 Şubat 2012 akşamı Trabzon Sanat Evi'nde Basın çalışanlarına sunuldu.

Her şeyi ile yerli bir yapım olan  'GAN DAVASI' filminde, 'Eski Sahne Topluluğu' oyunculaı ile Trabzon'un tanınmış simaları rol aldı.

Tamer KÜÇÜK, senaryoyu yıllar önce yazmıştı. Mart 1991 yılında ise; Trabzon'da çıkmış olan 'HAMSİ DERGİSİ'nde Muammer KOTBAŞ'ın çizgileriyle, çizgiroman olarak yayımlanmıştı.

Filmi kısıtlı bütçe ile çekilebilen ve yine de başarılı sonuç aldıklarını söyleyen Tamer KÜÇÜK; "Filmimizi, kısıtlı öz kaynaklarımızla ve tamamen yerli bir kadro ile gerçekleştirdik. Bu koşullarda yapabildiğimizin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Ekip arkadaşlarım her türlü desteği ortaya koydular ve güzel bir film ortaya çıkardık. Bütçemiz daha geniş olsaydı, kesinlikle uzun metrajlı olarak çekmeyi planlamıştım. Bundan sonraki projelerimde bunu yapmaya çalışacağım." dedi.

Yönetmenliğini Levent ÖZENÇ'in yaptığı filmin öyküsü Trabzon'da geçiyor. İki iyi dostun arasındaki kan davası  "Trabzon'da kan davası ancak böyle olur!" dedirtecek cinsten. 
Film, gazetecilerden büyük beğeni topladı.

Tamer KÜÇÜK'ün en son yazdığı sahne oyunu 'GUGULUMDAKİLER', yine kendi kadrosu ile 25 Şubat 2012'de Ankara'da gösterime sunulacak.

(Gan Davası haberiyle ilgili bağlantılar):


"Hamsi" dergisi-Mart 1991
"Gan Davası" çizgiroman haliyle


'GAN DAVASI' FİLM SETİNDEN 
ÇEKİM VE KAMERA ARKASI GÖRÜNTÜLERİ
(Fotograflar: KotbasArtColors)